13. ročník Jarní ceny města Boskovice 2019

Název

Popis

Jarní cena města Boskovice po třinácté
V sobotu 23.3.2019 v boskovických lázních konal 13. ročník plaveckých závodů města Boskovice. Slavnostního zahájení se ujala paní senátorka Jaromíra Vítková, která rovněž předávala ceny vítězům.
Soutěžilo se v těchto disciplínách: 50 a 100 metrů motýlek, znak, prsa, volný způsob a na závěr štafeta. Plavci byli rozdělení do několika skupin podle věku a pohlaví. Nejmladším plavcům z přípravky bylo jen 6 let, kteří ale oficiálně nezávodili, nejstarším plavcům bylo 25 let. Jarní ceny se zúčastnilo celkem 119 závodníků a závodnic z 9 týmů, z toho 2 z Boskovic, Plavecká škola Krokodýl a Rybka, Asociace sportovních klubů Blansko, Oddíl sportovního plavání Hodonín, Plavecký klub Kuřím, Svitavy, Zábřeh a Hustopeče. O regulérnost se staral tým rozhodčích v čele s Kateřinou Ryšávkovou co by hlavní rozhodčí, start a výsledky měl na starosti Jan Horák a hlasatelkou byla Světlana Hrdličková. Ačkoliv byl letošní ročník 13., tak místním plavcům přinesl několik cenných medailí. Kromě města Boskovice závody zaštítila i Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra, která má v Boskovicích pracoviště.