Cyklistická sezóna byla zahájena Boskovice 2019

Název

Popis

Ve středu 8.5.2019 slavnostně zahájili místostarosta města Boskovice Radek Mazač a předseda spolku DRAHANSKÝ SPORT TEAM Erik Řezník cyklistickou sezónu ve Sportparku Boskovice. Dopoledne se konaly závody dětí a mládeže na pumptracku.
V jednotlivých kategoriích vyhráli tito závodníci a závodnice:
V kategorii odrážedel se za chlapce umístili Oliver Pernica, Jakub Fiala a Martin Hruda. V dívkách to byly Aneta Ambrožová, Karolína Svěráková a Valerie Dvořáčková.
V kategorii chlapci ve věku 7-8 let to byli Daniel Ptáček, Martin Pozorský a Petr Hruda. V kategorii chlapci 9-10 let se umístili tito hoši Jan Vítek, Daniel Boreček a Tomáš Hruda, v dívkách se umístila tato děvčata Monika Kozlová, Sára Müllerová a Ivona Pozorská.
V kategorii chlapci 11-12 let to byli Marek Wannepain, Adam Ptáček a Jakob Kočvara. Za dívky v této kategorii závodila jen jedna dívka a tom Dorota Smutná, která se stala vítězkou ve své kategorii.
V kategorii muži nad 15 let se na prvních třech pozicích umístili Roman Malach, Petr Staněk a David Janků. V kategorii ženy nad 15 let se opět zúčastnila jen jedna adeptka na výhru Anna Smutná.
V poledne předvedli svoji biketrialovou exhibici členové electricbikeaction. Po létajících cyklistech se ještě uskutečnil závod v pumptrack long race, kdy mají závodníci za úkol ujet během 2 minut co nejvíc kol na pumptrackové trati. V této soutěži zvítězil David Janků. Na závěr se konal workshop 4e. Po celou dobu si mohli návštěvníci nechat otestovat svoje kola nebo se projet lesem na Boskovických stezkách. Děti se mohly vydovádět na skákacím hradě a myslelo se i na občerstvení.
Další akce se tu bude konat 13.7. kdy se zde uskuteční Mistrovství ČR MTB XCE Eliminátor a 17.8. se zde pojede závod ze seriálu Poháru Drahanské vrchoviny.