Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

monikash

Odhalení pamětních desek na Zwickeru Boskovice 2018

41 fotek 22.8.2018 97 zobrazení
V úterý 21.8.2018 v podvečer proběhlo slavnostní odhalení pamětních desek k uctění památky obětí totalitního režimu a k výročí 50. let od okupace na budově minigalerie Zwicker v židovské čtvrti. Slavnostní akt byl zahájen dvěma rozhlasovými reportážemi z noci 20.8.1968 na 21.8.1968 a pak ze dne 21.8. téhož roku. Zahájení a pak celý večer moderoval Radim Bedán. Po zahájení se střídali jednotliví řečníci se svými vzpomínkami na dny okupace, a to nejen sovětské, ale i té německé. Mezi nimi byli za skauty Boris Lánik, za místní občany emigrant Miloš Slonek a Dana Meluzínová, farář a děkan Miloš Kolovratník z České Třebové. Po něm přečetl Ludvík Báča krátkou povídku Martina C. Putny a na závěr vystoupila dcera autora vystavovaných fotografii Hana Budišová Colombo. Vzpomínalo se na dobu poválečnou i tu normalizační.
Ve volné diskusi promluvila ke shromážděným bývalá tajemnice Ing. Zdenka Kotková a MUDr. Jan Machač a předseda skautů Ladislav Havelka.
Před 21tou hodinou byly za asistence mladých skautek slavnostně odhaleny obě litinové desky a 2 díly tankového pásu, věnované Muzeem obrněné techniky ze Smržovky u Liberce, symbolizujícího noc, kdy k nám vtrhly tanky spřátelených armád Varšavské smlouvy.
Po krátké přestávce pak program pokračoval v promítání dobových fotografií a dokumentů.
Celá akce se konala v režii majitele budovy, ve které je umístěna minigalerie Zwicker, Ing. Miloše Pachla, který i celý vzpomínkový akt financoval. Obě desky byly vybrány z kovošrotu a text do nich vyřezala vodním paprskem brněná firma Awac. Na plakát byla použita grafika mladkovského malíře Bohuslava Odehnala z roku 1968.
Akce se zúčastnila starostka města Bc. Hana Nedomová a oba místostarostové Mgr. Dagmar Hamalová a Petr Malach, DiS. Mezi diváky byla i senátorka Ing. Jaromíra Vítková.
Reklama
Audiokniha zdarma:
Muži, kteří nenávidí ženy
Získejte knihu ZDARMA
reklama
Vytvořte z tohoto alba:
Reklama
Audiokniha zdarma:
Muži, kteří nenávidí ženy
Získejte knihu ZDARMA

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron